pelmeni_fb-page (1)

Kaheksas Pelmeenifestival kohvikus „A.Puškin“

Kaheksas Pelmeenifestival kohvikus „A.Puškin“ (2. veebruar – 4. märts 2018.a).

  1. veebruaril stardib kohvikus „A.Puškin“ Kaheksas Pelmeenifestival, kohvik asub aadressil Narva mnt 36, Tallinn.

Iga festivali jaoks mõeldakse välja uued pelmeenide täidised, need on ainulaadsed ning ei kordu, see on kaheksa aasta jooksul välja kujunenud traditsioon. Kordamist väärivad ainult eelmiste hooaegade hitid. Pelmeenimenüüs on esindatud uued kordumatud maitsed, neid saab proovida ainult üks kord aastas ja ainult kohvikus „A.Puškin“.

Valik pelmeene on igale maitsele: lihasööjad, taimetoitlased, magusaarmastajad ning lapsed leiavad menüüst oma lemmikud. Traditsiooniliselt on välja töötatud kümme erinevat pelmeenitäidist igale maitsele.

Sellel aastal saavad festivali külastajad maitsta: pelmeene lamba- ja sealihaga adžiika kastmega; pelmeene sealiha ja kapsaga soojakastmega; looma- ja sealihaga pelmeene parmesani juustuga; kalkuni-, kanalihaga ja parmesani juustuga; spinati ja peterselliga; pelmeene tatrapudru ja loomalihamaksa täidisega. Taimetoitlaste joaks on pelmeenid valge kala täidisega tartar kastmega; köögivilja ratatouille täidisega tomatikastmega. Magustoiduks saavad külalised tellida pelmeene šokolaaditäidisega ja vaniljekastmega; marjasuppi rabarberi täidisega vareenikutega.

Iga aasta külastab festivali palju rahvast. Pelmeenide armastajad tulevad pelmeene sööma avamispäeval, siis tulevad nad veel kord, hiljem tulevad koos sõpradega. Festivali kuu jooksul peab õhtuseks ajaks ja nädalavahetustel laua ette broneerima, sest inimesed tulevad pelmeene maitsma üle terve Eesti.

Iga külaline saab maja poolt tervitusjoogi – jõhvikanastoika. Iga päev toimub kampaania „Õnnelik pelmeen“: kui külastaja taldrikus leidub ebatavalise täidisega pelmeen, siis külaline saab kingituseks magustoidu. See on festivali populaarne traditsioon.

Kõiki pelmeene valmistatakse käsitsi. Neid hakatakse tegema juba detsembris, sest iga festivali jaoks on tarvis valmistada üle 800 kilo pelmeene, need külmutatakse, pakitakse ära ja valmistatakse ette kiireks serveerimiseks. Kui aasta lõpus kõik valmistuvad tähistama Jõule ja Uut Aastat, siis kohviku perenaised juba mõtlevad välja uusi täidiseid, ja kokad asuvad neid valmistama.

Selleks, et ühe kuuga saaks söönuks ligi 3 000 inimest, tuleb teha korralikke ettevalmistusi, igat külalist võetakse vastu suure rõõmuga! Meil on külalistele veel üks palve, mida iga aasta kordame: palun ärge jätke festivali külastamist viimastele päevadele, sest siis ei pruugi olla vabu kohti.

Festival avatakse 2. veebruaril kell 19.00 Degusteerimisõhtuga, kus saab maitsta kõiki pelmeene.

Kohvik „A.Puškin“ asub aadressil Narva mnt 36, Tallinn, esimesel korrusel.

Laua saab ette tellida helistades telefonile + (372) 631 36 36 või kirjutades e-mailile: cafepushkin.ee@gmail.com.

Informatsioon: pelmeene võib täie kindlusega nimetada kõige demokraatlikumaks söögiks – need on kättesaadavad absoluutselt kõigile, aga seejuures on olemas nende valmistamiseks mitmeid võimalusi, mis muudab selle toidu kõrgeklassiliseks. Neid võib kohata kalli restorani menüüs ja odava kaupluse müügiletis. Nad võivad olla ehteks peolaual ja igapäevaseks toiduks tudengile..

Pelmeenid – unikaalne roog.  Peaaegu igas rahvusköögis on erinevad pelmeenide variandid: Jaapanis   — dim-samid, Itaalias  — ravioolid ja tortelliinid, Hiinas – tszjao tzõ või vontoonid, aga Kaukaasia rahvastel – hinkaalid jne.

Puhake kohvikus «А.Puškin»!

 

 

VI Pelmeenide festival

Ja te proovite pelmeene haruldaste täidistega

7. veebruarist kuni 4.märtsini toimub Tallinna kohvikus „A. Puśkin“ igaaastane kuues Pelmeenide festival. Üritusel on võimalik maitsta pelmeene haruldaste ja ebatavaliste täidistega, mis töötatakse spetsiaalselt välja ja mida vahetatakse igal aastal. Kõik pelmeenid valmistatakse käsitsi kohviku kokkade poolt.

Pelmeenide festival – see on kohviku „A. Puśkin“ unikaalne ettevõtmine, mis on muutunud juba traditsiooniliseks. Sel aastal toimub festival  5. veebruarist kuni  4. märtsini juba kuuendat korda. Sündmuse erilisus on selles, et külastajad saavad maitsta pelmeene väga haruldaste ja ebatavaliste täidistega ainult kord aastas, uus menüü valmistatakse eraldi ette igaks festivaliks ja ei kordu järgmistel aastatel. Kõik pelmeenid  valmistatakse käsitsi kohviku kokkade poolt. Kokku meisterdatakse festivaliks üle  600 kg pelmeene.

Alates 2011. aastast on kohviku „A. Puśkin“ meisterkokad mõelnud välja üha uusi ja ebatavalisi täidiseid üksnes Pelmeenide festivali jaoks. Nii näiteks valmistati esimeseks festivaliks pelmeenid kodujuustu ja spinati täidisega, 2  aastat hiljem proovisid külastajad juba pelmeene kapsa ja seentega, aga möödunud aastal – kirsside ja śokolaadiga.

2016. aastal ootavad festivalikülalisi ees pelmeenid niisuguste täidistega nagu näiteks: kanaliha ja mozzarellaga: kalkuniliha ja rohelise köögiviljaga, peekoni ja parmesaniga; sealiha ja baklaźaaniga; loomaliha ja peediga; juurviljadega(suvikõrvits, porgand, redis). Samuti võib maitsta „Siberi“ pelmeene (vasikalihaga) pohlakastega, seenesuppi vareenikutega (kartulist), mustikakiselli vareenikutega (kohupiimast) ja magusaid pelmeene õunatäidisega.

Festivali  „Pelmeenid  „Valel aadressil“ –  täidised improvisatsiooniga!“  avamine toimub 5. veebruaril kell  19 kohvikus „A. Puśkin“.  Õhtu juhid: projekti „Valel aadressil“ näitlejad Nikolai Bentsler, Vadim Malõśkin, Jekaterina Kordas, Nikolai Markov. Programmis: temaatilised viktoriinid, improvisatsioonid, loterii kõige maitsvamate auhindadega. Piletihind   – 20 еurot, mis sisaldab ka eri liiki pelmeenide prooviportsjoneid ja jõhvikanalivkat.

Pelmeenide festivalil on juba kujunenud kindlad traditsioonid. Üheks neist on aktsioon „Õnnelik pelmeen“. Külastajale, kes saab eriti haruldase täidisega pelmeeni, võidab kingiks magustoidu. Aktsiooni viiakse läbi iga päev. Lisaks sellele on igale festivali külastajale ette nähtud kompliment – 40 grammi jõhvikanapsi.

Iga aastaga on festivalil külastajaid üha rohkem ja rohkem. Eriti palju külalisi tuleb kohvikusse „A. Puśkin“ maitsma ebatavalisi pelmeene viimastel festivalipäevadel. Puhkepäevadel on kohvik tulvil pelmeenide austajaid. Seepärast ärge jätke kõike viimasele minutile ja parem helistage juba varakult kohvikusse, et tellida endale laud! Samuti ärge unustage, et kohvik kolis mõned aastad tagasi uude kohta ja asub nüüd aadressil  Narva mnt 36.

7 veebruarist kuni 4.märtsini toimub Tallinna kohvikus „A. Puśkin“ igaaastane kuues Pelmeenide festival. Üritusel on võimalik maitsta pelmeene haruldaste ja ebatavaliste täidistega, mida muudetakse igal aastal.

Teatis: pelmeene võib täie kindlusega nimetada kõige demokraatlikumaks toiduks – need on kättesaadavad absoluutselt kõigile. Lisaks sellele on olemas väga palju pelmeenide valmistamise variante, mis muudavad selle söögi kõrgeklassiliseks. Pelmeene võib leida kallites restoranides ja ka odavamates kauplustes. Need võivad olla nii pidulaua kaunistuseks kui ka tudengi igapäevaseks menüüks.

Pelmeenid – see on unikaalne roog. Peaaegu igas rahvuslikus köögis on olemas erinevad pelmeenid: Jaapanis — dim-samõd, Itaalias – raviolid või tortellinid, Hiinas – tszjao tszja tszõ või vontonid, aga Kaukaasia rahvastel — hinkalid jne.

Viies Pelmeenide festival (6. veebruarist – 1. märtsini 2015)

Juba traditsiooniliseks muutunud Pelmeenide festival viiakse kohvikus „A. Puśkin“ läbi viiendat korda. Aasta-aastalt koguneb kohvikusse üha rohkem gurmaane, vene köögi austajaid ja lihtsalt uudishimulikke. Haruldasi pelmeenitäidiseid võib proovida ainult kord aastas ja ainult kohvikus „A. Puśkin“.

Huvitavat festivalist:

  • Kokku valmistatakse festivaliks 600 кg pelmeene;
  • Uusi täidiseid mõeldakse välja eraldi igaks festivaliks ja neid ei korrata järgmisel festivalil;
  • Kõik pelmeenid valmistatakse kohviku kokkade poolt käsitsi;
  • Pelmeenide festivali külastab üle 2 000 inimese.

Viienda pelmeenide festivali menüü koosneb traditsiooniliselt 10 erinevast täidisest: Pelmeenid kuivatatud tomatite ja koduse kohupiimaga; pelmeenid hapukapsaga; pelmeenid küülikulihaga pelmeenid pardilihaga; pelmeenid looma- ja sealiha ning śampinjonidega; pelmeenid singi ja paremsaani juustuga; pelmeenid kolme erineva lihasordiga (looma- ja sealiha ning kanafileega); pelmeenid kirsside ja śokolaadiga.

Sel aastal rõõmustab kohvik külalisi lisaks veel juustusupi ja vareenikutega (kartuli- ja seentega) ja samuti vareenikutega koos kiselli ja värskete vaarikatega.

Nagu tavaliselt, pakutakse igale külalisele väike „kompliment“ – jõhvika nastoika.

Iga päev, see on juba festivali armastatud traditsioon, viiakse läbi aktsioon „Õnnelik pelmeen“. See, kelle taldrikule sattub ebatavalise täidisega pelmeen saab kingituseks magussöögi.

Viienda Pelmeenide festivali avamine toimub  6. veebruaril kell  19.00.

„Teeõhtut neljakesi“ juhivad Vene teatri näitlejad (Svetlana Dorośenko, Liidia Golovataja, Elena Jakovleva, Liilia Śinkareva)

Õhtu külaline: Igor Jermakov (ansambel „Zlatõje gorõ“)

Programmis: konkursid, loosimised ja auhinnad.

Laudade ettetellimine telefonil + (372) 631 36 36  võie-mail: cafepushkin.ee@gmail.com.

Sissepääs  5 eurot.

Veidi ajalugu:

Esimene pelmeenide festival kogus ootamatult suure arvu maitsvate ja ebatavaliste täidiste austajaid. Avamispäeval polnud nõelal kohta maha kukkumiseks. Külastajad nautisid pelmeene kanaliha ja seentega, pelmeene brõnzaga, pelmeene kolme erineva lihasordiga ja ka mitmevärvilisi pelmeene lastele. Kõik need jäid hiljem pidevalt menüüsse.

Teine pelmeenide festival rõõmustas gurmaane liha ja peekoni pelmeenidega; tatrapudru ja seente täidisega; pakuti ka magusaid pelmeene kuivatatud ploomidega.

Kolmandal pelmeenide festivalil oli kõige rohkem külastajaid viimasel päeval, kui toimus lõpupidu ja leidus isegi solvunuid, kes jäid ukse taha ega saanudki pelmeene maitsta. Eriti suur nõudlus oli singi ja parmesaani täidisega pelmeenide järele- Aga ka selle festivali hitiks said pelmeenid tatrapudru ja seentega.

Neljandal pelmeenide festivalil jäid kõige maitsvamate pelmeenidena meelde kanaliha täidisega, parmesaani- ja spinatitäidisega, aga samuti parmesaani, tomatite ja basiilikuga. Meeldis ka redisetäidisega pelmeenide ootamatu maitse, mida võeti vastu lausa hurraaga!

Tõend:  

Pelmeene võib täie kindlusega nimetada kõige demokraatlikumaks toiduks – nad on kättesaadavad absoluutselt kõigile, aga seejuures on olemas väga erinevaid valmistamisviise, mis muudavad selle söögi kõrgeklassiliseks roaks. Neid leidub nii kalli rstorani menüüs kui ka müügil odavas kaupluses. Nad võivad olla pidulaua ehteks ja samuti üliõpilaseks igapäevaseks toiduks.

Pelmeenid – unikaalne söök. Peeaegu igas rahvuslikus köögis on pelmeenide erinevaid variante: Jaapanis – dim-samid, Itaalias – raviolid ja tortellinid, Hiinas – tsjao tsid ja vontonid, Kaukaasia rahvastel – hinkalid jt.

 

Õige varsti saabub taas imede aeg – jõulud ja uusaasta

Õige varsti saabub taas imede aeg – jõulud ja uusaasta. Juba kuu aja pärast ootavad meid kingitused, kohtumised sõprade ja lähedastega, pidulaud…

239576

Kutsume teid tähistama neid imelisi jõulupäevi meie kohviku klassikalises õhkkonnas vene köögiga.
Meie katame Teile laua, aga Teie võite sel ajal nautide suhtlemist ja kingituste vahetamist

Võtame vastu tellimusi nii firmadelt kui ka lihtsalt sõbralikelt seltskondadelt. Tellimus on vaja teha varakult, helistades telefonil 631 3636 või saates e-mail: cafepushkin.ee@gmail.com

Valige vaba päev ja kooskõlastage meiega menüü. Tellimusi on võimalik teha kõikidele päevadele, ainult mitte 31. detsembriks.

Me oleme rõõmsad, kui te valite just kohviku A. Puśkin kõige kaunimate ja armastatumate pidude tähistamiseks!

Head saabuvat jõulukuud!

24 августа, Поэзо-концерт «Л.Ю.Б.Л.Ю.»

Сергей Черкасов, актёр Русского театра, приглашает: 

24 августа, в воскресенье, в 19.00. 
Поэзо-концерт «Л.Ю.Б.Л.Ю.» 
по произведениям Владимира Маяковского

На протяжении всей жизни поэта и после его трагической смерти о его творчестве спорили: одни ругали, другие хвалили,
одни до сих пор видят в нем большого талантливого художника, другие отказывают ему во всем.

В найденной у Маяковского предсмертной записке было:

«Всем! В том, что умираю, не вините никого и, пожалуйста, не сплетничайте.
Покойник этого ужасно не любил…»

Особенно сейчас очень модно обвинять Великого поэта в сотрудничестве с Советской властью. Но чаще всего это делают люди, ограничивающие свои познания школьной программой, не знакомые с глубочайшей лирикой В.В Маяковского.

В программе прозвучат песни на стихи поэта.

Nüüd on võimalik osta meilt käsitöö pelmeene kaasa!

Kohvik „A.Puškin“ menüüs on üle 15 erinevat sorti pelmeene; igaastaselt viiakse läbi Pelmeenide festival, kus pakutakse ligi 10 sorti pelmeene ebatavaliste täidistega. Tõepoolest kohvik „A.Puškin“ on pelmeenide ekspert Tallinnas!

Peale mitmete tänuavalduste ja palvete müüapelmeene kaasa, otsustasime tulla klientidele vastu ja pakume uut teenust – külmutatud pelmeenide müük kaasa. Helistage numbril 6 313 636 ja tellige vajalik kogus, ning tulge järgi kohvikusse aadressil Narva mnt.36, Tallinn (1.korrus).

Hetekel pakumevaid kaks sorti pelmeene:

Lihapelmeenid (sea- ja loomaliha segu), kilo hind 10,60€

Pelmeenid kanalihaga ja seentega, kilo hind 12€

Valmistage ise kodus kõige maitsvamaid pelmeene!