pelmeni_fb-page (1)

Kaheksas Pelmeenifestival kohvikus „A.Puškin“

Kaheksas Pelmeenifestival kohvikus „A.Puškin“ (2. veebruar – 4. märts 2018.a).

  1. veebruaril stardib kohvikus „A.Puškin“ Kaheksas Pelmeenifestival, kohvik asub aadressil Narva mnt 36, Tallinn.

Iga festivali jaoks mõeldakse välja uued pelmeenide täidised, need on ainulaadsed ning ei kordu, see on kaheksa aasta jooksul välja kujunenud traditsioon. Kordamist väärivad ainult eelmiste hooaegade hitid. Pelmeenimenüüs on esindatud uued kordumatud maitsed, neid saab proovida ainult üks kord aastas ja ainult kohvikus „A.Puškin“.

Valik pelmeene on igale maitsele: lihasööjad, taimetoitlased, magusaarmastajad ning lapsed leiavad menüüst oma lemmikud. Traditsiooniliselt on välja töötatud kümme erinevat pelmeenitäidist igale maitsele.

Sellel aastal saavad festivali külastajad maitsta: pelmeene lamba- ja sealihaga adžiika kastmega; pelmeene sealiha ja kapsaga soojakastmega; looma- ja sealihaga pelmeene parmesani juustuga; kalkuni-, kanalihaga ja parmesani juustuga; spinati ja peterselliga; pelmeene tatrapudru ja loomalihamaksa täidisega. Taimetoitlaste joaks on pelmeenid valge kala täidisega tartar kastmega; köögivilja ratatouille täidisega tomatikastmega. Magustoiduks saavad külalised tellida pelmeene šokolaaditäidisega ja vaniljekastmega; marjasuppi rabarberi täidisega vareenikutega.

Iga aasta külastab festivali palju rahvast. Pelmeenide armastajad tulevad pelmeene sööma avamispäeval, siis tulevad nad veel kord, hiljem tulevad koos sõpradega. Festivali kuu jooksul peab õhtuseks ajaks ja nädalavahetustel laua ette broneerima, sest inimesed tulevad pelmeene maitsma üle terve Eesti.

Iga külaline saab maja poolt tervitusjoogi – jõhvikanastoika. Iga päev toimub kampaania „Õnnelik pelmeen“: kui külastaja taldrikus leidub ebatavalise täidisega pelmeen, siis külaline saab kingituseks magustoidu. See on festivali populaarne traditsioon.

Kõiki pelmeene valmistatakse käsitsi. Neid hakatakse tegema juba detsembris, sest iga festivali jaoks on tarvis valmistada üle 800 kilo pelmeene, need külmutatakse, pakitakse ära ja valmistatakse ette kiireks serveerimiseks. Kui aasta lõpus kõik valmistuvad tähistama Jõule ja Uut Aastat, siis kohviku perenaised juba mõtlevad välja uusi täidiseid, ja kokad asuvad neid valmistama.

Selleks, et ühe kuuga saaks söönuks ligi 3 000 inimest, tuleb teha korralikke ettevalmistusi, igat külalist võetakse vastu suure rõõmuga! Meil on külalistele veel üks palve, mida iga aasta kordame: palun ärge jätke festivali külastamist viimastele päevadele, sest siis ei pruugi olla vabu kohti.

Festival avatakse 2. veebruaril kell 19.00 Degusteerimisõhtuga, kus saab maitsta kõiki pelmeene.

Kohvik „A.Puškin“ asub aadressil Narva mnt 36, Tallinn, esimesel korrusel.

Laua saab ette tellida helistades telefonile + (372) 631 36 36 või kirjutades e-mailile: cafepushkin.ee@gmail.com.

Informatsioon: pelmeene võib täie kindlusega nimetada kõige demokraatlikumaks söögiks – need on kättesaadavad absoluutselt kõigile, aga seejuures on olemas nende valmistamiseks mitmeid võimalusi, mis muudab selle toidu kõrgeklassiliseks. Neid võib kohata kalli restorani menüüs ja odava kaupluse müügiletis. Nad võivad olla ehteks peolaual ja igapäevaseks toiduks tudengile..

Pelmeenid – unikaalne roog.  Peaaegu igas rahvusköögis on erinevad pelmeenide variandid: Jaapanis   — dim-samid, Itaalias  — ravioolid ja tortelliinid, Hiinas – tszjao tzõ või vontoonid, aga Kaukaasia rahvastel – hinkaalid jne.

Puhake kohvikus «А.Puškin»!