VI Pelmeenide festival

Ja te proovite pelmeene haruldaste täidistega

7. veebruarist kuni 4.märtsini toimub Tallinna kohvikus „A. Puśkin“ igaaastane kuues Pelmeenide festival. Üritusel on võimalik maitsta pelmeene haruldaste ja ebatavaliste täidistega, mis töötatakse spetsiaalselt välja ja mida vahetatakse igal aastal. Kõik pelmeenid valmistatakse käsitsi kohviku kokkade poolt.

Pelmeenide festival – see on kohviku „A. Puśkin“ unikaalne ettevõtmine, mis on muutunud juba traditsiooniliseks. Sel aastal toimub festival  5. veebruarist kuni  4. märtsini juba kuuendat korda. Sündmuse erilisus on selles, et külastajad saavad maitsta pelmeene väga haruldaste ja ebatavaliste täidistega ainult kord aastas, uus menüü valmistatakse eraldi ette igaks festivaliks ja ei kordu järgmistel aastatel. Kõik pelmeenid  valmistatakse käsitsi kohviku kokkade poolt. Kokku meisterdatakse festivaliks üle  600 kg pelmeene.

Alates 2011. aastast on kohviku „A. Puśkin“ meisterkokad mõelnud välja üha uusi ja ebatavalisi täidiseid üksnes Pelmeenide festivali jaoks. Nii näiteks valmistati esimeseks festivaliks pelmeenid kodujuustu ja spinati täidisega, 2  aastat hiljem proovisid külastajad juba pelmeene kapsa ja seentega, aga möödunud aastal – kirsside ja śokolaadiga.

2016. aastal ootavad festivalikülalisi ees pelmeenid niisuguste täidistega nagu näiteks: kanaliha ja mozzarellaga: kalkuniliha ja rohelise köögiviljaga, peekoni ja parmesaniga; sealiha ja baklaźaaniga; loomaliha ja peediga; juurviljadega(suvikõrvits, porgand, redis). Samuti võib maitsta „Siberi“ pelmeene (vasikalihaga) pohlakastega, seenesuppi vareenikutega (kartulist), mustikakiselli vareenikutega (kohupiimast) ja magusaid pelmeene õunatäidisega.

Festivali  „Pelmeenid  „Valel aadressil“ –  täidised improvisatsiooniga!“  avamine toimub 5. veebruaril kell  19 kohvikus „A. Puśkin“.  Õhtu juhid: projekti „Valel aadressil“ näitlejad Nikolai Bentsler, Vadim Malõśkin, Jekaterina Kordas, Nikolai Markov. Programmis: temaatilised viktoriinid, improvisatsioonid, loterii kõige maitsvamate auhindadega. Piletihind   – 20 еurot, mis sisaldab ka eri liiki pelmeenide prooviportsjoneid ja jõhvikanalivkat.

Pelmeenide festivalil on juba kujunenud kindlad traditsioonid. Üheks neist on aktsioon „Õnnelik pelmeen“. Külastajale, kes saab eriti haruldase täidisega pelmeeni, võidab kingiks magustoidu. Aktsiooni viiakse läbi iga päev. Lisaks sellele on igale festivali külastajale ette nähtud kompliment – 40 grammi jõhvikanapsi.

Iga aastaga on festivalil külastajaid üha rohkem ja rohkem. Eriti palju külalisi tuleb kohvikusse „A. Puśkin“ maitsma ebatavalisi pelmeene viimastel festivalipäevadel. Puhkepäevadel on kohvik tulvil pelmeenide austajaid. Seepärast ärge jätke kõike viimasele minutile ja parem helistage juba varakult kohvikusse, et tellida endale laud! Samuti ärge unustage, et kohvik kolis mõned aastad tagasi uude kohta ja asub nüüd aadressil  Narva mnt 36.

7 veebruarist kuni 4.märtsini toimub Tallinna kohvikus „A. Puśkin“ igaaastane kuues Pelmeenide festival. Üritusel on võimalik maitsta pelmeene haruldaste ja ebatavaliste täidistega, mida muudetakse igal aastal.

Teatis: pelmeene võib täie kindlusega nimetada kõige demokraatlikumaks toiduks – need on kättesaadavad absoluutselt kõigile. Lisaks sellele on olemas väga palju pelmeenide valmistamise variante, mis muudavad selle söögi kõrgeklassiliseks. Pelmeene võib leida kallites restoranides ja ka odavamates kauplustes. Need võivad olla nii pidulaua kaunistuseks kui ka tudengi igapäevaseks menüüks.

Pelmeenid – see on unikaalne roog. Peaaegu igas rahvuslikus köögis on olemas erinevad pelmeenid: Jaapanis — dim-samõd, Itaalias – raviolid või tortellinid, Hiinas – tszjao tszja tszõ või vontonid, aga Kaukaasia rahvastel — hinkalid jne.